Czas na kawę! Przerwa kawowa podczas konferencji i szkolenia

23.08.2019

Czas na kawę!
Przerwa kawowa podczas konferencji i szkolenia

Kilkugodzinna konferencja czy całodniowe szkolenie? Podczas takich wydarzeń każdego może dopaść mały głód lub po prostu ochota na coś do przekąszenia. Nikt nie odmówi też soku, kawy lub herbaty. Nie każde wydarzenie wymaga organizacji wystawnego jedzenia, obiadów i lunchów. Czasami po prostu uczestnicy szkolenia oczekują, że zostaną poczęstowani słodkim ciastkiem, warzywnym koreczkiem lub mini kanapką. Przerwa kawowa powinna być więc wpisana w każde szkolenie, konferencję i dłuższe wystąpienie.

Mały poczęstunek, duży efekt

Dlaczego właściwie organizatorzy powinni zapewnić uczestnikom wydarzenia dostęp do kawy i herbaty, a także niewielkich przekąsek? Czy jest to w ogóle potrzebne? Z pewnością taki miły gest pozytywnie wpływa na postrzeganie i ocenę wydarzenia. Kiedyś przerwa kawowa była bardzo przyjemnym zaskoczeniem, nie pojawiała się w trakcie szkoleń i konferencji zbyt często. Dzisiaj jednak zmieniły się zarówno oczekiwania społeczeństwa, jak też świadomość, że dostęp do takich dóbr jest praktycznie nieograniczony. Nie stanowi problemu zaaranżowania kącika z poczęstunkiem, w którym nie muszą się znajdować wykwintne potrawy, przypominające wystawny lunch. Przerwa kawowa jest po to, aby złapać oddech, uzupełnić utracone pokłady energii, porozmawiać z innymi uczestnikami na mniej formalne tematy i przygotować się do kolejnego wystąpienia. Dla niektórych nawet tak mało wymagający w przygotowaniu poczęstunek może okazać się problemem ze względu na ogromną ilość innych niezbędnych czynności i formalności. Dlatego w takim przypadku warto jest skorzystać z kompleksowej obsługi cateringu. Wszystkim zajmie się zewnętrzna firma.

Standard, czyli czego nie może zabraknąć podczas przerwy kawowej

Już sama nazwa wskazuje, że jest to moment, kiedy można napić się kawy. Zatem w standardzie zawsze powinna się ona znajdować. W zależności od dostępności sprzętu, możliwości dostępu do prądu, ale też preferencji gości może być to kawa rozpuszczalna, sypana lub świeżo mielona. Alternatywą dla kawy jest oczywiście herbata. Smakosze tego napoju zapewne nie pozostaną obojętni na jej smak, z tego powodu należy wybierać taką, która charakteryzuje się głębokim i wyczuwalnym smakiem oraz aromatem. Obok gorących napojów oczywiście znajdą się dodatki, jak cukier, cytryna, mleko i śmietanka. Znajdzie się również coś dla zwolenników owocowych soków. A chwile spędzone podczas przerwy uprzyjemnią kruche ciasteczka.

Kiedy chcemy zaoferować coś więcej

W ofercie naszej firmy obsługa przerwy kawowej dostępna jest w 3 opcjach, w tym we wspomnianej już standardowej. Możesz też zdecydować się na wersję standard plus, w której obok kawy, herbaty i napojów dostępne są też woda mineralna z miętą i cytryną oraz ciasto, może być to np. ciasto jogurtowe, ale też każde inne w zależności od dostępności. Najbogatsza jest opcja premium, dla najbardziej wymagających klientów. Otrzymujesz w niej wszystko to, co w pozostałych, jednak woda jest podawana w butelkach szklanych, a ciasta mamy 2 rodzaje. Warto jest wybrać ten wariant, jeżeli wydarzenie ma trwać kilka godzin, ponieważ zapewniamy też finger foods, czyli niewielkie przekąski na jeden kęs. Klient sam decyduje, które mają pojawić się na stole, wybierając je z naszego menu. Znajdziesz w nim m.in. ziołową polędwiczkę wieprzową owiniętą szparagami podaną na grzybowej salsie, wrapy z serem kozim, żurawiną, gruszką marynowaną w szałwii i pieprzu cytrynowym i pieczone fileciki z makreli ułożone na chrupiącej grzance.

Kawa z małą przekąską słodką lub wytrawną na pewno będzie miłym w odbiorze gestem od organizatorów. Z przerwy kawowej skorzysta każdy, a dobrą obsługę uczestnicy zapamiętają na długo.

Nam warto zaufać, przekonaj się!WYBIERZ CATERING KANTYNY

O naszym cateringu eventowym świadczy zadowolenie klientów. Nie opowiadamy bajek. Precyzyjnie i konkretnie omawiamy zadania, które przyjdzie nam realizować. Dbamy o szczegóły i sprawny przepływ informacji. Zdobywanie Państwa zaufania chętnie rozpoczniemy od gratisowej degustacji. Zapraszamy!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
keyboard_arrow_up