Urodziny w pracy! Jak sprawić solenizantowi przyjemność?

02.10.2019

Urodziny w pracy! Jak sprawić solenizantowi przyjemność? Czy poczęstunek to dobry pomysł?

W szkole dla całej klasy przynosi się cukierki, a w pracy… czy to też odpowiednie miejsce do świętowania swoich urodzin. Organizacja mini przyjęć w biurze jest opcją coraz bardziej popularną. To możliwość integracji pracowników, jak też szansa na bardziej „wyluzowany” dzień. Solenizant powinien mieć wtedy jakieś konkretne przywileje czy może to właśnie on powinien zadbać o wszystko? Oto kilka pomysłów, jak świętować urodziny w pracy. Przyda się wesoła atmosfera, drobny upominek i oczywiście coś pysznego do jedzenia.

Na urodziny dajemy prezenty

To już taka tradycja, że w dniu urodzin solenizant otrzymuje prezent, niekiedy czekamy na niego cały rok. Jeżeli w firmie również ona obowiązuje, nie można w żadnym przypadku się wyłamać. Zespół składa się na prezent dla solenizanta, który wręczany jest mu w dniu urodzin. Taki gest sprawia, że ten dzień naprawdę zapowiada się świetnie. Składka na prezent może być dowolna, według uznania, lub wcześniej ustalona. Druga opcja jest znacznie bardziej sprawiedliwa, ponieważ każdy otrzymuje prezent o takiej samej wartości. Jednocześnie nie można nikogo przymuszać do oddania sumy pieniędzy, która raczej wydaje nam się za wysoka. To trzeba więc wcześniej uzgodnić ze wszystkimi pracownikami.

Usiądź i odpocznij sobie

Czasami zamiast materialnego prezentu lepiej sprawdzi się w jego roli odpoczynek i brak stresu. Solenizant zasłużył, żeby tego dnia mieć znacznie mniej obowiązków? To dobry plan na organizację tego dnia. Niech inni pracownicy przejmą jego obowiązki, a jeżeli nie są one tak ważne, mogą przecież poczekać do jutra. To przywilej dla pracownika, który jest szczególnie doceniany. Dodatkowa porcja oddechu, czas, który solenizant może wykorzystać np. na wzbogacenie swojej wiedzy podczas czytania branżowych książek, magazynów czy eksperckich artykułów online lub na nadrobienie zaległości w lekturze za firmowym biurkiem. Taka chwila relaksu w gronie znajomych z pracy. To chyba ciekawa wizja dnia urodzin, prawda?

Świętowanie ze smakiem

O coś smacznego do jedzenia może zadbać sam solenizant lub też wszyscy, cały zespół, oprócz niego. Miło spędzicie wszyscy czas przy kawie i słodkościach, które będą Wam uprzyjemniać przerwy w pracy. Zamówcie zatem catering, aby o nic się nie martwić. Może być to mały poczęstunek tylko z ciastem i innymi smakołykami lub zdrowy lunch bądź finger food w formie niewielkich, wytrawnych przekąsek. Spędźcie ten czas inaczej niż zwykle, oczywiście świętowanie urodzin w pracy nie powinno mieć wpływu na efektywność zespołu. Koniecznie porozmawiajcie o Waszych planach ze swoim szefem. Może się zdarzyć, iż nie wyrazi zgody na „huczną” imprezę.

Wypad po pracy

W pracy wymagana jest od szefa przede wszystkim koncentracja, pracownicy muszą byś ukierunkowani przede wszystkim na wykonywanie swoich obowiązków. Nie możesz więc sobie pozwolić na obchodzenie urodzin w pracy. To może w takim razie wypad na lunch lub mocniejszy trunek po? Jeżeli wiesz, że to możliwe lub jest szansa, że szef się zgodzi, zapytaj, czy nie możecie po skończonej pracy zostać w biurze, np. w sali konferencyjnej i tam świętować urodziny kolegi. Zaproście go koniecznie! Przyda się wówczas dobry catering, muzyka i oczywiście bąbelki.

Zatem happy birthday! Bawcie się dobrze, świętujcie i spędzajcie przyjemnie czas, bo nie samą pracą człowiek żyje…, prawda?

Nam warto zaufać, przekonaj się!WYBIERZ CATERING KANTYNY

O naszym cateringu eventowym świadczy zadowolenie klientów. Nie opowiadamy bajek. Precyzyjnie i konkretnie omawiamy zadania, które przyjdzie nam realizować. Dbamy o szczegóły i sprawny przepływ informacji. Zdobywanie Państwa zaufania chętnie rozpoczniemy od gratisowej degustacji. Zapraszamy!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
keyboard_arrow_up