Wigilia w pracy. Może świąteczny catering?

26.11.2019

Wigilia w pracy. Może świąteczny catering?

Boże Narodzenie w firmie to świetny sposób na integrację zespołu. To okazja ku temu, aby się spotkać i porozmawiać w nieco mniej formalnej atmosferze. To także szansa dla właściciela firmy na zwiększenie lojalności pracowników oraz zyskanie ich zaufania. Zatem wigilia w pracy ma mnóstwo zalet, jednak jej organizacja nie należy do zadań łatwych, szczególnie w dużej firmie. Trzeba zadbać o miejsce kolacji wigilijnej i potrawy, a także, jeżeli wyrażą na to chęć pracownicy, o prezenty. Do każdego z tych aspektów można podejść na kilka sposobów. Najtrudniejsze jednak zawsze okazuje się menu. Rozwiązaniem problemu jest catering.

Kolacje przygotujemy sami. Czy na pewno?

W niektórych firmach pracownicy deklarują się lub też są do tego zachęcani, że sami przygotują potrawy. To oczywiście najtańsza z opcji, a jednocześnie najmniej pewna. Nie wszyscy angażują się w organizację w tak samo dużym stopniu, co może wywołać konflikty w zespole. Ktoś przygotuje coś, inny nie przygotuje nic. Niesprawiedliwość jest czymś, co może doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych sytuacji. Zamiast mile spędzonego wieczoru otrzymujemy w pakiecie bardzo gęstą atmosferę, która pozostaje w biurze również po jego zakończeniu.

Nie możemy również być pewni, że wszyscy wywiążą się ze swojego obowiązku. W dniu wigilii firmowej zamiast kilkunastu potraw, przekąsek i słodkości mamy na stole dwa dania i kupione na szybko w sklepie ciastka. Oczywiście zdarza się, że pracownicy stają na wysokości zadania i kolacja przygotowana jest perfekcyjnie. Nie każdy przedsiębiorca ma jednak tak dużo szczęścia i tak zgrany zespół.

Innym problemem jest obsługa. Każda kolacja wymaga zapewnienia talerzy i sztućców. Najpierw trzeba nakryć do stołu, a potem posprzątać po przyjęciu. Ponadto w trakcie ktoś również musi czuwać nad przebiegiem spotkania. Tutaj również potrzebne jest zaangażowanie pracowników. Może się zdarzyć tak, że przez konieczność obsługi kilka osób będzie wykluczonych z kolacji.

Wigilijna kolacja z kompleksową obsługą

Każdy przedsiębiorca chciałby, aby wigilia firmowa przebiegała w przyjemnej i miłej atmosferze, a pracownicy spędzili ze sobą jak najwięcej czasu. Ponadto nie chciałby angażować w tak dużym stopniu zespołu, który przez kolację wigilijną najprawdopodobniej będzie musiał pracować po godzinach, piec ciasto, lepiąc pierogi i gotować barszcz. Catering firmowy jest rozwiązaniem, który pozwala pracownikom tego wieczoru odpocząć i spędzić wspólnie, w radosnej atmosferze czas. Zapewnia menu, tradycyjne potrawy wigilijne, zastawę, obsługę oraz wszelkie niezbędne sprzęty do serwowania potraw i organizacji bufetu. Kolacja wigilijna organizowana przez catering dostępna jest w kilku pakietach. W standardzie są 4 dania ciepłe: barszcz czerwony, krokiety z kapustą i grzybami, karp oraz pierogi ruskie lub z kapustą i grzybami. Pojawiają się też zimne przekąski, czyli tradycyjna sałatka warzywna z majonezem, ryba po grecku i mix pieczywa. Ciasta to oczywiście sernik królewski i piernik ze skórką pomarańczy, a jeżeli chodzi o napoje, to do dyspozycji pracowników są kawa, herbata i kompot z suszu. W innych pakietach jest więcej dań, a niektóre są zmienione, np. można spróbować zupy rybnej na bulionie cytrynowym z pieczonym dorszem, porem i soczewicą lub śledzia z jabłkiem, cebulką i ogórkiem w śmietanie.

Daj się zaprosić na kolację wigilijną!

Nam warto zaufać, przekonaj się!WYBIERZ CATERING KANTYNY

O naszym cateringu eventowym świadczy zadowolenie klientów. Nie opowiadamy bajek. Precyzyjnie i konkretnie omawiamy zadania, które przyjdzie nam realizować. Dbamy o szczegóły i sprawny przepływ informacji. Zdobywanie Państwa zaufania chętnie rozpoczniemy od gratisowej degustacji. Zapraszamy!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
keyboard_arrow_up